Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /mnt/data/accounts/i/infinityvision/data/www/lantadiving.cz/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1099

Destinace

Bida Nok

Bida Nai

King Cruiser Wreck, Anemone Reef and Shark Point

Kled Gaeow Wreck

Hin Klai

Hin Bida

Ko Haa

Ko Rok

Ko Kradan

Ko Mook

Ko Waen

Ko Haa

Ko Haa, přeloženo do češtiny znamená Pět Ostrovů. Tahle naprostá perla mezi potápěčskými destinacemi nabízí ideální podmínky pro Vaše první seznámení s potápěním. Ostrovy No.2, 3 a 4 tvoří chráněnou přírodní lagunu s hloubkou od 2 do 9 metrů, s viditelností često dosahující přes 30 metrů. Nádherná podvodní scenérie s velkým množstvím korálů a života pod hladinou vybízí nadšence  podvodní fotografie vzít či pronajmout podvodní digitální fotoaparát a zaznamenat krásu Ko Haa. Kolem skupinky ostrovů je 12+ míst na potápění, takže i vícedenní potápění jen na Ko Haa nezevšední. Potápění je zde vhodné jak pro naprosté nováčky, tak pokročilé potápěče. K vidění je toho opravdu hodně. U ostrova No. 5 jsou to například ohromné, propojené jeskyně s dostatkem denního světla, kde v jedné z nich je možno se vynořit uvnitř ostrova tzv. Cathedral. Dále soustava průplavů, caverns a jeskyní na ostrově No. 1, tzv. Chimney ( Komín ). Tohle je jen malý příklad toho, co Ko Haa nabízí. Podvodní život na Ko Haa nijak nezůstává pozadu za krásou podvodní scenérie. K vidění je zde spousta makro života, velké množství různých druhů krevet, jen pár centimetrů velké, vzácné Ghost Pipe Fish, Frog Fish, hejna barakud, chobotnice, perutíni, poměrně často viděné želvy a black tip žraloci. Podvodní život je zde opravdu bohatý. Ko Haa známe velice dobře a každý ponor plánujeme nejenom s ohledem na zkušenost potápěčů ale bereme v potaz Vaše přání a návrhy, co by jste chtěli pod vodou vidět a samozřejmostí jsou v rady a tipy na podvodní fotografie. Cesta z Kantiang Bay lodí cca 1 hodina.

Ko Rok

Dva ostrovy Ko Rok jsou známé jako jedno z nejlepších míst kolem Lanty na snorklování. Naše pozice na jihu ostrova nám dává výhodu snadné cesty na tyto méně známé ostrovy. Ostrovy jsou celkem velké a neustále objevujeme nové místa jak pro potápění, tak šnorchlování. Nádherná podvodní scenérie, korálové zahrady, želvy a Black Tip žraloci. Možné šnorchlování pro nepotápějící. Potápěči všech úrovní od začátečníků po pokročilé. Cesta z Kantiang Bay lodí cca 1 hodina 45 minut.

 

Ko Phi Phi a Bidas

Phi Phi, ležící zhruba 22 km západně od Lanty nabízí vždy úžasné potápění, bez ohledu na roční období. Phi Phi ostrovy jsou známí pro svoji nádhernou podvodní scenérii, také ale jako  domov Leopard a Black Tip žraloků které zde vidíme poměrně často, zrovna tak jako želvy a velká hejna ryb čekajících v proudech na potravu. K vidění jsou krásné podvodní zahrady měkkého a tvrdého korálu, tzv. Sea  Fans a Gorgorians. Bida Nok, Bida Nai a Hin Bida jsou považovány jako prémiové destinace pro potápění kolem Phi Phi. Tyto tři destinace jsou na programu většiny našich výletů na Phi Phi. Když nám ale počasí nepřeje, na výběr je kolem Phi Phi spoustu dalších, stejně kvalitních míst k potápění, každé s vlastním charakterem a kouzlem. Potápěči všech úrovní od začátečníků po pokročilé. Šnorchlování po dohodě.Cesta z Kantiang Bay cca 2 hodiny.

Hin Daeng a Hin Muang

Nejhlubší drop off v Thajsku, jižní strana dosahuje hloubky přes 70 m.  Místo jsou pojmenována podle barvy korálů pod vodou, Hin Muang je v překladu Fialový kámen, Hin Daeng pro změnu Červený kámen. Toto místo je považováno za jednu z nejlepších potápěčských destinací nejen v Thajska ale celého světa. Často jsou zde k vidění až 7 metrové Manty (Manta Rays) a Whale Shark dosahující až 13. metrů délky. Destinace se nachází zhruba 70 km jižně od Lanty, viditelnost je zde často až 60-70 metrů ( mimo dny kde proudy přinesou vodu, bohatou na plankton, která ovšem přitahuje velké množství života a aktivity pod vodou ) a potápění je zde jednoduše řečeno naprosto ůžasné. Od okamžiku ponoření budete svědky neskutečné podvodní show kde jakékoliv slova nikdy nevystihnou krásu tohoto místa. Tento reef je kompletně ponořený, vrcholek je mezi 12-14 metry hloubky, v závislosti na odlivu či přílivu, zhruba 200 metrů dlouhý a 20 metrů široký. Velice často zde jsou silné proudy, proto jen pro pokročilé. Jestliže máte jen Open Water licenci, na Hin Daeng / Hin Muang můžete jet ale také. Podrobnosti rád zašlu na požádání. V případě zájmu napište. Cesta z Kantiang Bay cca 2 hodiny 25 min.

Jižní ostrovy, Ko Mook – Smaragdová Jeskyně, Ko Ngai, Maa, Chueak & Waen

Tyto Jižní či Trang ostrovy leží zhruba hodinu a půl jízdy lodí z Ko Lanty. Absolutní atrakce a důvod proč většina lidí navštěvuje tuto destinaci je Smaragdová jeskyně, skrytá laguna a pláž uprostřed na první pohled nepřístupného ostrova. Jediná cesta jak se dostat na tuto pláž je proplavat jeskyní (cca 80-100 m). Je to opravdu silný zážitek. Začíná se proplaváním temné jeskyně která se po pár desítkách metrů otevírá do skryté zátoky s nádhernou pláží kterou dříve používali pašeráci na ukrytí kontrabandu. Potápěči všech levelů od začátečníků po pokročilé. Super destinace pro šnorchlování. Ostrovy Ko Ngai, Maa, Chueak a Waen nabízí pohodlné potápění bez proudů a vln a je to dobrá alternativa když počasí nepřeje výletům na Ko Haa či Phi Phi nebo dobrá volba pro potápěče hledající makro stuff. Je tady spoustu barevných korálů a často jsou k vidění želvy. Nově se aké potápíme na jihozápadní straně Ko Waen, kde je nespočet krásných podvodních jeskyní. Potápěči všech levelů od začátečníků po pokročilé. Super destinace pro šnorchlování. Cesta z Kantiang Bay cca 1 hodina 40 min.

Ko Kradan

Ostrov Ko Kradan leží v Trang National Parku, východně od Lanty a je znám jako místo z jedněmi z nejkrásnějších pláží v Thajsku. Potápění zde nabízí k vidění spoustu neobvyklých mořských kreatur jako jsou různé druhy mořských hvězdic, koníků, nudibranches, plžů, mlžů a spousty ryb. Viditelnost se mění každým dnem takže je to vždy překvapení jak ponor bude vypadat a co bude k vidění. Neustále objevujeme nové cesty a místa k potápění. Pro potápěče všech úrovní, šnorchlování možné také. Cesta z Kantiang Bay zhruba 1 hodina 40 minut.

King Cruiser Wreck, Shark Point a Anemone Reef

Tenhle tajuplný, 85 m dlouhý vrak ocelového katamaránu přitahuje nejen potápěče ale také enormní množství velkých ryb. Vrak leží ve 32 m, kapitánský můstek je ve 12 m a hlavní paluba ve 14 m. 4. Května 1997, tento katamarán, v bouřce, narazil na Anemone Reef a velice rychle se potopil. Všichni pasažéři byli bezpečně zachráněni díky pomoci rybářských a potápěčských lodí které byli v tu dobu poblíž. Často jsou zde silné proudy proto je tato destinace vyhrazena jen pro pokročilé potápěče. Sousední Anemone reef a Shark Point ( Hin Musang ) je velice bohatý na měkké korály, tisíce druhů ryb, Leopard Sharks a vzácných druhů murén které jsou k vidění jen na pár místech světa. Cesta z Kantiang Bay cca 2 hodiny 30 min.

Kled Gaeow Wreck Phi Phi

Krásný vrak lodi, před potopením používaný Royal Thai Navy jako tzv. Auxiliary – Gun Ship. Loď byla potopena záměrně, pro vytvoření dalšího místa na potápění a pro propagaci vrakového potápění. Tato 48 metrů dlouhá loď leží na písečném dně. Nejhlubší místo ponoru je cca 26 m v oblasti lodních šroubů. Hlavní paluba je v cca 19 m a vrcholek kapitánského můstku v cca14 m hloubky. Penetrace vraku možná ( jen pro pokročilé ) po předchozí evaluaci divemasterem či instruktorem.

Train Wreck

Tři, záměrně potopené vlakové soupravy jižně od ostrova Ko Waen. 3 paraelně položené koleje s lokomotivou a cca 20 vagóny prořezanými pro bezproblémovou penetraci leží v hloubce cca 17 m. Tento vrak přilákal na jinak celkem nezáživném místě spousty ryb a života. Velice zajímavé místo na potápění, atraktivní taktéž pro fotografy. Malá hloubka dělá tento vrak ideálním místem pro Open water potápěče pro seznámení se s vraky. Cesta z Kantiang Bay cca 1 h 40 m.

Butang Archipelago, Ko Lipe, Ratcha Islands a Similans Islands

Všechny tato nádherná místa jsou příliš daleko pro jednodenní výlety. Jezdíme sem v rámci našich vícedenních Dive and Sail Safari. Trasa plavby, počet dní a program je vždy na domluvě. Vynasnažíme se Vám pomoci a vyjít vstříc tak, aby vaše dovolená na Lantě a v okolí byla nezapomenutelná a rádi jste se vraceli. Přes 70% zákazníků našich Dive and Sail Safari se vrací zpět. Přijeďte se přesvědčit i Vy a odvezte si nezapomenutelné zážitky z poznávání pravého Thajska z paluby nádherné plachetnice.


Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /mnt/data/accounts/i/infinityvision/data/www/lantadiving.cz/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 689